Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Virtuální kancelář a její výhody

Už jste slyšeli název virtuální kancelář? Nejedná se o fyzické prostory, ale pouze o adresu, kterou si pronajmete. Nejvíce oblíbené adresy spadají do prestižních lokalit, obvykle ve velkoměstech. Těmi jsou bezpochyby sídla v Praze. Mít sídlo firmy v Praze, je pro mnohé lidi známkou prestiže a vysokého postavení. Pokud i vy plánujete tuto skutečnost, pronajmete si nejen zajímavou adresu, ale také můžete mít zasedací místnost či jiné služby, které si s danou firmou domluvíte. Jaké jsou jejich opravdové výhody?

Pro koho je kancelář vhodná?

Virtuální sídlo společnosti je inovativní a samozřejmě i finančně nenáročný způsob provozování kanceláře. Navíc na uvedené adrese nemusíte být přítomni. Jedná se o vhodnou volbu pro ty, kteří chtějí podnikat, ale nechtějí dotovat kancelář, což mnohdy nebývá malá částka. Takto budete mít svoji virtuální kancelář za mnohem nižší cenu. Přesto se však nemusíte bát funkčního administrativního zázemí a podpory.

Virtuální kancelář je vhodná pro finanční a pojišťovací poradce, programátory, architekty, copywritery, tlumočníky, lektory nebo také pro stavební firmy, které staví pokaždé jinde a mnoho dalších profesí. Takže pokud pracujete z domova a kancelář nepotřebujete, je virtuální sídlo skvělým řešením.              

Výhody virtuální kanceláře

Největší výhodou je finanční úspora, protože takové sídlo firmy vás vyjde na mnohem méně než fyzická kancelář. Další výhodu mohou plně využít i lidé, kteří nemají možnost své podnikání zaregistrovat na adresu, kde bydlí či mají provozovnu. Je také potřeba dbát na určité aspekty. Například byste si měli dávat pozor na kontroly. Jako podnikatel, i ten s virtuálním sídlem, musíte zajistit finančnímu úřadu vhodné podmínky a místo pro případné kontroly. Také je potřeba přebírat poštu ve lhůtě, která je stanovena finančním úřadem.

PR články

Další články autora