Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Deset her, které nás v roce 2020 nejvíce bavili

Náš výběr nejlepších her za rok 2020.

Ghost of Tsushima

Samurajské hra v otevřeném světě Ghost of Tsushima ani na moment neskrývá, kde vzala inspiraci. Už při prvním spuštění se vás zeptá, zda si chcete zapnout Kurosawský režim. To znamená, že hra bude vypadat přesně tak, jak samurajské filmy slavného japonského režiséra.

Podobnost se staršími hrami či filmy vůbec není na škodu. Jako celek funguje velmi dobře. Pokud jste fanouškem samurajských příběhů jako Sedm samurajů, Ghost of Tsushima vám umožní jeden prožít se vším, co k němu patří, včetně skvělých soubojů. A navíc přidá úžasný vizuální styl, pro který budete mít neustále chuť zvěčnit každý kout světa ve fotografickém režimu.

Hra vás nebude omezovat malým prostorem, ale čeká na vás krásný otevřený svět a jedinečný systém navigace. Namísto klasické mapky a šipky určující směr na navigaci po herním světě používá hlavně vítr, v menším měřítku dokonce i zvířata. Škoda, že si hru zahrajete jen na konzolách od Sony.

Platformy: PlayStation

Cyberpunk 2077

I přes množství problémů je polská vize budoucnosti jednou z nejzajímavějších her, které vyšly tento rok. Na Cyberpunk se těšili miliony hráčů z celého světa, ale pro mnohé z nich byla hra zklamáním kvůli technickým nedostatkům. Na základních konzolách minulé generace hra dokonce funguje tak špatně, že ji Sony stáhlo ze svého online obchodu.

No pokud máte adekvátní hardware a ke hře se dostanete až nyní, po několika aktualizacích, tak si ji už můžete i pořádně užít. Svět v ne až tak daleké budoucnosti se vývojářům podařilo ztvárnit skvěle, je barevný, vysvícený, ale zároveň smutný, špinavý a plný násilí.

Připravte se na dlouhé hodiny výpravné zábavy s množstvím postav, špičkovým dabingem a dobrým příběhem. Čeká na vás množství úkolů, soubojů, rozhovorů, nebo jen bezcílného bloumání se po městě. Možností, jak se zde zabavit, je mnoho a nudit se určitě nebudete ani po desítkách hodin hraní.

Platformy: PlayStation, Xbox, PC

Sackboy: A Big Adventure

Graficky krásná a nenásilná hra, při které se zabaví celá rodina a klidně si ji zahrajete is prvňákem na základní škole. Malou látkovou panenku z úspěšné herní série LittleBigPlanet je nemožné přehlédnout, stala se totiž jedním z hlavních maskotů příchodu nové herní konzole PlayStation 5. Je roztomilá, vtipná a osloví hráčů bez ohledu na věk.

Chutným zevnějškem na první pohled lže, hra totiž není vysloveně jednoduchá a nudná. Malý ani dospělý hráč ji zřejmě kompletně nezvládne za jedno odpoledne. Je překvapivě komplexní z každého směru. Hráče si dokáže rychle k sobě připoutat a nepustí ho, dokud ji úplně celou nedokončí.

Grafická stránka překvapí detaily, barevností a dokonale plynulým zobrazením iv 4K rozlišení. Každý jeden svět doslova žije svým tématem, které je přizpůsobena hudba, vizuál a také množství jednotlivých prvků. Připravte se na nekončící skákání, zábavné souboje a řešení logických hádanek. Škoda vysoké ceny, Sony si za tuto hru ptá až 70 eur, zahrajete si jen na konzolích PlayStation 4 a 5.

Platformy: PlayStation

The Outer Worlds: Peril on Gorgon

Tato hra sice vyšla již koncem minulého roku, ale před koncem roku přišlo vydání prvního rozšíření s názvem Peril on Gorgon. The Outer Worlds je akční hra na hrdiny, za vývojem jejíž stojí tvůrci série Fallout. Jejich jména však nejsou jen levným lákadlem na hráčů, hra je zmiňované legendární sérii z části podobná naštěstí v dobrém slova smyslu.

Na rozdíl od Falloutu je zábavnější a přístupnější širšímu spektru hráčů díky akčnější soubojem a menšímu vlivu vývoje postavy na celkovou hratelnost. Neznamená to ale, že se tyto části hry můžete ignorovat. Volnost ve hře je velká, s více možnostmi řešení problémů. Můžete se přes zástupy nepřátel prostřílet, můžete je obejít, vymluvit se ze souboje, nebo jejich podplatit.

A právě díky širokým možnostem postupu ve hře se jí vyplatí dát šanci i po tak dlouhé době od vydání a rovnou ji zkusit i s novým rozšířením. Netrápí ji už žádné chyby, není extrémně náročná na výkon hardwaru a základní verzi hry si dokonce zahrajete i na herní konzoli od Nintenda.

Platformy: PC, PlayStation, Xbox

Assassins Creed Valhalla

Po tom, jak jsme byli ve středověku, renesančním šlechticem, v Paříži iv Londýně či honili vítr v rozbouřených mořích brzkého osvícenství, se ve Valhalle vybereme do dob vikingských nájezdů. Valhalla je už tentokrát plnokrevným akčním RPG. V nejnovější části série udělala další krok směrem, který naznačili Origins a Odyssey.

PR články

Další články autora