Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Jaký je rozdíl mezi zástavou a zpětným odkupem nemovitosti

Lidé, kteří jsou vlastníky nemovitosti, mají velkou výhodu především v tom, že mají stále co nabídnout v případě, že se dostanou do složité ekonomické situace. Jednou z možností je prodej. Ten ale přináší další problém, kterým je nutnost pořízení jiné „střechy nad hlavou“. 

  • Prodej většího bytu a koupě menšího většinou problém nevyřeší. 
  • Nemovitosti jsou velice drahé a mnohdy nehraje rozměr bytu příliš velkou roli. 

Dalším způsobem je nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti. Při ní ale hrozí poměrně velké riziko, že o ni kdykoliv můžete přijít a budete na tom ještě hůře nežli v přechozím případě. Mnoho lidí zaměňuje dva pojmy, kterými jsou zástava nemovitosti a zpětný odkup nemovitosti. Rozdíl je markantní. Prvním z nich je především to, že při zpětném odkupu nedochází k zadlužení. 

  • Prodejce nemovitosti nabídne svůj majetek firmě, která ho odkoupí a ustanoví bývalého majitele jako nájemce s předkupním právem. 
  • Bývalý majitel si také může svou nemovitost kdykoliv koupit zpět. 

Při výběru bude rozhodující výše potřebných financí

Další rozdíl je ve výši získaných finančních prostředků. Při zástavě nemovitosti je obvykle vyplaceno přibližně 50 % z odhadní ceny. Zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť zvyšuje tuto částku i o 20 % a může to být také řešení při hledání vhodného produktu, kterým je půjčka pro podnikatele VistaCredit. Tento produkt je totiž pro mnoho podnikatelů nedostupný. 

  • Uvedené možnosti pochopitelně nejsou jediné, díky kterým se dají získat finance. 
  • Jestliže chcete raději využít hypotéku od bankovního poskytovatele, pak vám pomůže zjistit základní podmínky hypoteční kalkulačka Finanční Patron

Vsadíte-li na nebankovní poskytovatele, můžete získat produkt, kterým je půjčka bez registru Lundea. Záleží jen na vašem uvážení a na vašich možnostech. A také na tom, kolik finančních prostředků potřebujete na řešení své ekonomické situace získat. 

PR články

Další články autora