Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Srovnání VPN ZoogVPN Pro x Perfect Privacy VPN: Kterou z nich vybrat?

Jaká VPN nabízí více funkcí, ZoogVPN Pro, nebo Perfect Privacy VPN? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, konečný výsledek je 6,4/10 – 7/10.

Naměřená rychlost ZoogVPN Pro versus Perfect Privacy VPN, kdo vyhrál?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o ZoogVPN a Perfect Privacy VPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 32 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 482 Mb/s. ZoogVPN Pro je o 450 Mb/s pomalejší nežli Perfect Privacy.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Zoog VPN Pro byl 26 Mb/s. Perfect Privacy jsme naměřili hodnoty 236 Mb/s. Je tak o 210 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 42 ms. U druhé Perfect Privacy VPN skript odhalil 85 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž ZoogVPN se ukázala o 43 ms horší.

Bodový součet recenze ZoogVPN Pro proti Perfect Privacy VPN tak je 3 /10 – 8/10.

Podaří se Zoog VPN Pro přehrávat Netflix?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, ZoogVPN Pro tuto schopnost umí. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, Perfect Privacy zahraniční Netflix odemknout nezvládá.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, PerfectPrivacy VPN tuto schopnost nabízí. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nabízí.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a kill switch. Třeba taková ZoogVPN poskytuje ochranu před vyzrazením DNS a Perfect Privacy například neposkytuje zařazení stránek na whitelist.

U funkcí VPN je tak skóre 7 /10 vs. 8/10.

Jak obstojí ZoogVPN v nabídce počtu zemí a serverů?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, ZoogVPN Pro udává 50 serverů. V katalogu PerfectPrivacy VPN jsme napočítali celkem 58 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 8 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u PerfectPrivacy VPN je 23. Druhá z porovnávaných VPN má 23, tedy stejný počet. V tomto porovnání tak nemáme vítěze .

Prověřte si také počet současně připojitelných zařízení, kterých Zoog VPN Pro umí neomezeně. Perfect Privacy VPN povoluje současně připojit neomezeně zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá ZoogVPN a jaké umí Perfect Privacy VPN?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, ZoogVPN Pro zvládá platformu Android a připojí přístroje na systému iOS. Druhá VPN Perfect Privacy iPhone pokrývá, Android OS dokáže ochránit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, ZoogVPN sídlí v Řecku. Druhá porovnávaná VPN má původ ve Švýcarsku.

Rozhraní ZoogVPN Pro není k mání v českém jazyce, Perfect Privacy česky taky nastavit nelze.

U známkování podporovaných platforem dosáhla ZoogVPN Pro výsledku 8/10, Perfect Privacy získává hodnocení 8/10.

Srovnání cen ZoogVPN Pro x Perfect Privacy VPN

PerfectPrivacy VPN si lze předplatit za 221 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít již od 46 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 6/10 pro první VPN a 1 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

PR články

Další články autora