Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Proč používat pro firmu virtuální sídlo

Zakládáte firmu a nechcete investovat do drahých kanceláří, které byste příliš často nevyužili? Pořiďte si virtuální sídlo.

Co je virtuální sídlo

Virtuální sídlo je kancelář, kterou si pronajímá více firem a používá ji jen, když potřebuje. Je zapsaná u každé firmy v obchodním rejstříku a tyto sídla se nacházejí zpravidla na prestižních adresách, které reprezentují firmu.

Spousta firem nevyužívá kanceláře neustále, ale pouze občasně, proto se jim nevyplatí platit kancelářské vybavení a personál. Pro ně je zde možnost pronájmu virtuálního sídla.

Mezi základní služby patří odebírání pošty a její skenování, služby sekretářky, možnost využití prostor jako zasedací místnost, kde může firma pořádat porady, či nábory nových zaměstnanců. Kanceláře bývají vybaveny reprezentativním nábytkem a můžou společnosti posloužit jako dobrá reklama pro potencionální klienty.

Pro koho je sídlo určeno

Virtuální sídlo firmy je určeno všem, kteří zakládají firmu a nemají ještě prostory, které by mohli využívat jako sídlo firmy. Je výhodné také pro ty, kteří pracují z domova. Do této kategorie spadají účetní, IT pracovníci, lektoři, majitelé e-shopů, kteří mají pouze sklad nebo drobní živnostníci s dílnou bez kanceláře.

Dále pak podnikatelé, jejichž práce obsahuje mnoho cestování a nevyplatí se jim udržovat si stálou kancelář. Obchodníci, dopravci nebo terénní pracovníci.

Virtuální kancelář

Virtuální kancelář je pronajímána za příznivé ceny a virtuální sídlo v Praze na lukrativní adrese vám zajistí skvělou reprezentaci firmy, která se odrazí na rozšíření vaší klientely. Kancelář je vybavena moderním nábytkem a kancelářskými potřebami. Jsou zde počítače, kopírka i tiskárna. Nábytek je vyhotoven v neutrálních sladěných barvách, aby působil reprezentativně a vyhovoval každému klientovi.

Virtuální kanceláře jsou k dispozici po celé České republice, kde si je můžete pronajmout. Některé virtuální sídla nabízejí k poradám a hromadným akcím také zasedací místnost spojenou s občerstvením, jež se hodí při dlouhodobých poradách nebo únavných pohovorech.

Největší výhodou virtuální kanceláře je finanční úspornost. O místnost se dělíte s dalšími firmami, a tak nemusíte platit celý nájem, prostory i služby sekretářky, ale pouze pravidelný nízký poplatek.

Ušetříte také za energie, a především se nemusíte zabývat plynulosti provozu kanceláře a personálními záležitostmi. To ocení mnoho začínajících podnikatelů i homeworkerů, či terénních pracovníků, kteří se chtějí soustředit jen na svoji práci a sebezdokonalování v oboru. Odpadnou vám úkony, které by vás zdržovaly od vlastní práce.

Ideální řešení

Virtuální sídlo získáte jednoduše, když kontaktujete firmu, která tuto službu nabízí. Služba virtuálního sídla obsahuje vydání souhlasu s umístěním sídla a výběr různých druhů sídel.

Můžete si vybrat z reprezentativního na významných adresách, klasického s příjemnou a komfortní výbavou, ve které se budete cítit pohodlně nebo levného, jež ocení ti, kteří chtějí investovat co nejvíce svého kapitálu do rozvoje své firmy.  

PR články

Další články autora