Čtvrtek, 18 července, 2024
magazin

Nebankovní půjčky, možnosti na trhu, výhody a nevýhody těchto půjček

Půjčky jsou běžnou praxí dnešní doby. Jsou všední záležitostí a uzavřít ji může skoro každý. Liší se ovšem podmínkami, možnostmi, i poskytovatelem. Jaké možnosti na trhu s nebankovními půjčkami jsou? Co s sebou nebankovní  půjčka přináší? Jaké jsou její klady a zápory?  

Alespoň jednu zkušenost s půjčkou má již každý osmý Čech z deseti. Nejčastěji uzavíraná půjčka je na 12 měsíců. 76% většina si půjčuje s rizikem a má nebo měla půjčku u nebankovní společnosti. Patří k ní lidé ve věku 35 až 54 let.   

Půjčky bankovní a nebankovní

Bankovní půjčkou se rozumí nabídka od instituce, poskytována bankou. Uzavření úvěru u tohoto typu poskytovatele přináší přísnější podmínky a požadavky na žadatele. Ovšem častokrát je výhodnější, jelikož nabízí nižší úrokové sazby. 

Nebankovní půjčku lze uzavřít u jakékoli nebankovní společnosti, která úvěrové produkty nabízí. Sjednat ji může skoro kdokoli. Podmínky nejsou tak striktní, ovšem poplatky za poskytnutí úvěru a jeho úroky mohou být o něco vyšší. 

Výhodné nebankovní úvěry na trhu financí existují. Příkladem půjčky u nebankovní společnosti je online půjčka bez registru. Žádost je podána online, skrze kontaktní formulář. Sjednání je možné z pohodlí domova. Registr se navíc nekontroluje. Srovnání nabízí webový portál www.Niklak.cz, kde jsou spotřebitelské úvěry pohromadě.   

Tento typ online půjček je vhodnou volbou v případě potřeby nižších finančních obnosů. Pokud se stane, že člověk jednoduše nevyjde s výplatou, rychlým řešením může být expres půjčka bez doložení příjmu. Po schválení půjčky odchází požadovaný obnos na účet klienta. Bez zbytečných prodlev a procesů.

Moderní řešení online půjček probíhá diskrétně a ověřeně. Žádost je možné podat kdykoli. Internetové srovnávače dokáží zhodnotit nabídky, porovnat jejich úroky a doporučit tu nejvýhodnější. Problémem není ani půjčka v insolvenci.

Osoba v insolvenčním řízení může dosáhnout na půjčku stejně tak, jako ta, proti které není toto soudní řízení zahájeno. Jedná se o další silnou stránku nebankovních společností, které mohou pomoci lidem ve finanční tísni.

Výhody nebankovních půjček

Mezi největší výhodu nebankovní půjčky je benevolnetnost v podmínkách a požadavcích. Nároky na žadatele jsou velmi nízké. 

Výhody:

  • vyřízení během několika minut
  • minimální požadavky na klienty
  • vysoká šance pro získání úvěru
  • dostupnost a variabilita nabídek

Žádat o půjčku již není nijak složité. U nebankovní to jde snadno a rychle, pouze s přístupem k internetu, bez potřebných výpisů a dokladů o bonitě osoby. 

Nevýhody nebankovních půjček

Stejně tak jako v jiných problematikách, i nebankovní sektor úvěrových produktů má stinné, negativní stránky. 

Nevýhody:

  • malé finanční obnosy k půjčení
  • krátká doba splatnosti
  • vyšší úrok, RPSN
  • sklon k finanční negramotnosti a dluhovým pastem

Jednoduchost získání je třeba pečlivě zvážit. Získat nebankovní produkt je snadné, ovšem splácení musí být reálně proveditelné. V opravdové nouzi se jedná o výborné řešení, které musí dlužník umět řídit a ovládnout jeho splacení. 

Doporučuje se jít cestou jistot a plánů. V případě opravdové potřeby vyšších výdajů v budoucnu a nedostatku prostředků, se více vyplácí bankovní půjčka. Pokud se jedná o nenadálou, nárazovou situaci, nebankovní půjčka je po prověření cestou k jistotě.

PR články

Další články autora