Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Energie prudce zdražují! Víme, jak můžete ušetřit v rodinném domě

Téma, jak ušetřit v rodinném domě je aktuální celoročně. Ovšem v zimním období je mnohem aktuálnější. Jak jistě víte, až čtvrtina tepla z domu uniká dveřmi a okny. Při výběru proto dbejte na těsnění těchto větracích otvorů. Do možností jak ušetřit za energie je občas nutné také investovat.

V našem článku zmíníme variantu fotovoltaiky, jak zařídit předsíň tak, aby z Vašeho domova neunikalo teplo, a v poslední řadě zmíníme ceny vody, které jsou v rámci úspor za domácnost velmi důležité. Dozvíte se, jaká je průměrná cena za vodu, i jak se ceny vody vyvíjely od roku 1989.

Investujte do fotovoltaiky

Pokud si nejste jistí, co přesně fotovoltaika znamená a obnáší, přinášíme Vám několik informací, které Vás budou zajímat před pořízením solárních panelů na Vaší střechu. Fotovoltaika nabízí alternativní výrobu energie, která se získává ze slunečních paprsků. Díky fotovoltaickým článkům ze sluneční energie přeměňuje na elektřinu. Tyto solární prvky mohou mít různou velikost.

Dá se vyhotovit také fotovoltaika na klíč, ušetří Vám nejen spoustu financí, ale také je šetrná k životnímu prostředí. Skvělou zprávou je také dlouhá životnost, která se odhaduje na 15 až 20 let. Další dobrou zprávou je, že solární panely nevyžadují žádnou speciální údržbu, o instalaci se postarají vyškolení pracovníci.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velkou investici, je možné získat na fotovoltaiku dotace. Pokud tedy uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny na dvou střechu, o dotaci požádejte.

Vchod do domu

Předsíň by se rozhodně neměla podceňovat, jedná se o účelnou místnost, která by rozhodně neměla být strohá, i když si myslíte, že v ní trávíte velmi málo času.

Plní totiž velmi významnou funkci, vítá při každém příchodu nejen Vás, ale také návštěvy. Je důležité, aby předsíň izolovala teplo od obývacího pokoje, či dalších místností, které jsou v její blízkosti. Můžete načerpat také spoustu inspirací a Moebelix sleva vám nabídne také mnoho již vyhotovených inspirací, jak zařídit předsíň v co nejlepším stylu a aby byla zároveň úsporná pro Vaši domácnost.

Poté záleží jen na Vás, jaké doplňky zvolíte a v jakém stylu si předsíň představujete. Máte raději útulný skandinávský styl, nebo zvolíte raději styl minimalistický?

Kolik stojí voda v ČR?

V rámci šetření se zaměříme na ceny vody. Všichni mnohokrát za den otočíme kohoutkem, abychom si umyli ruce, abychom si připravili čaj, vodu používáme na mytí nádobí, ale také na domácí práce, jako je například vytírání podlahy, praní prádla a tak dále. Cena vody se dovíjí od místa Vašeho bydliště.

Pokud Vás zajímá cena vody a k ní nedomyslitelně patřící stočné za vodu. Za vodu můžete ušetřit například při napouštění vany, tu nenapouštějte až po okraj, při praní prádla myslete na to, že Vaše pračka spotřebuje až sto litrů vody bez ohledu na to, jestli perete jeden kus oblečení anebo je pračka zaplněná až po okraj. Při mytí nádobí, se jako velkým pomocníkem při spoření nabízí myčka, která ušetří spotřebu vody v domácnosti proti ručnímu mytí až o polovinu.

Spoustu rad, jak ušetřit za energie v rodinném domě je na internetu mnoho. My jsme Vám v našem článku nabídli tři tipy, jak uspořit nejen energii, ale i finance, díky solární energii, spotřebě vody a zařízení předsíně.

Budete se tak spokojeně dívat na účet za elektřinu, vytápění i za vodu. Ceny sice dle odborníků budou v následujícím období stále růst, Vy však můžete udělat drobná opatření, aby Vaše účtenky byly za ty nejpříznivější ceny.

PR články

Další články autora