Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Pojistěte se na škody, které mohou být způsobeny v zaměstnaní

Je jasné, že s každou lidskou činností jsou vždy spojena určitá rizika. Ta jsou někde menší, jinde zase naopak větší. Tato rizika se snažíme přirozeně eliminovat, ale ne vždy se to podaří. Pro takové případy je tady pojištění, které nám aspoň poskytne náhradu škody. Stále častěji je dnes potřeba řešit pojištění prosti škodám, které může způsobit zaměstnanec svému zaměstnavateli.

Důležitá je míra odpovědnosti zaměstnance

Pro sjednání takového pojištění je potřeba postupovat podobně, jako u libovolného jiného pojištění. Je tedy potřeba zvážit možná rizika. Podle toho se pak stanoví odpovídající pojištění, které dokáže v případě škodní události skutečně vše dostatečně pokrýt. Odpovědnost zaměstnance umožňuje pojistit třeba pojišťovna ERGO. Ta nabídne mimo jiné několik variant podle rizikovosti daného zaměstnance:

  • Standardní pojištění
  • Pojištění pro řidiče

Základní varianta pojištění je přitom určena pro drtivou většinu zaměstnanců. Výhodou je široký rozsah pojistné ochrany již v základu, nízká spoluúčast s možností volby nebo celosvětová platnost bez příplatku.

Zvolit můžete také rozšířenou variantu pro řidiče, pro kterou rovněž platí vše, co jsme uvedli výše. Je ale určena zaměstnancům, kteří využívají firemní vůz. Zde se ještě rozlišují také zaměstnanci, kteří mají firemní vůz pro osobní účely, kdy pro ty je určena varianta produktu Řidič PLUS.

Pojištění zaměstnanci může sjednat zaměstnavatel, a to ideálně hromadně pro více zaměstnanců, čímž lze získat také případně slevu. Další možností samozřejmě je, že se pojistí samotný zaměstnanec.

Odpovědnost se netýká jen zaměstnanců

Pro úplnost dodáváme, že variant pojištění odpovědnosti je více. Kromě zaměstnanců je zde také pojištění pro piloty a jejich žáky, ale také pro občany. Na ergo.cz najdete informace právě i o těchto variantách pojištění. U občana se takové pojištění hodí třeba, pokud byste něco poškodili nebo někomu způsobili újmu třeba při sportu.

Previous articleProkrastinace na vysoké škole: Proč přichází a jak s ní přestat
Next articleS-commerce: proč by se marketéři měli zajímat o nakupování přes sociální sítě?
PR články

Další články autora