Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

I vy můžete těžit z klíčových výhod identity managementu

Spoustu firem trápí podobný problém. Zaměstnanci využívají větší množství heterogenních aplikací a pro každou z nich mají zřízen samostatný účet. Pro IT administrátora to znamená jediné – značné časové vytížení zbytečnou operativou, která spočívá ve správě profilů. Pokud máte dojem, že je řeč právě o vašem podnikání a rádi byste ajťákovi rozvázali ruce – a současně výrazně posílili stávající úroveň informační bezpečnosti, neváhejte s implementací identity manageru.

Co je identity manager?

Identity manager je procesní název centralizované správy identit neboli identity managementu. Jedná se o softwarovou platformu, která integruje spravované systémy a umožňuje pověřeným osobám efektivně spravovat účty. Nedílnou součástí platforem bývají auditní a reportovací funkce. Identity management, respektive implementace identity manageru, přináší množství specifických výhod.

Jaké benefity IdM přináší?

Začněme IT pracovníky, protože právě těm IdM ukrajuje značnou část pracovního koláče. Systém automatizuje množství rutinních úkonů a výrazně snižuje administrativní zátěž – například i tím, že deleguje některé činnosti na pracovníky z jiných oddělení (např. schvalování uživatelských rolí mohou provádět i nadřízení). Admini si navíc nemusí lámat hlavu s přípravou podkladů pro audit, tu identity manager generuje automaticky.

Pro vedení firmy znamená je zavedení identity managementu cestou k úspoře času kompetentních pracovníků – IT se nemusí věnovat operativě na úkor rozvoje informační infrastruktury. Ještě cennější je ovšem posílení bezpečnosti citlivých dat, a to především po odchodu zaměstnance nebo přeřazení pracovníka.

Identity management nezapomíná ani na řadové zaměstnance, kteří se nemusí se všemi požadavky na správu účtů obracet na IT oddělení – vše řeší z jediného místa, kde mají komplexní přehled o pracovních úvazcích a pracovních právech.

Chcete se o identity management dozvědět více? Pokračujte na bcvsolutions.eu – stránky předního českého vývojáře kvalitního identity manageru CzechIdM.

PR články

Další články autora