Pátek, 2 prosince, 2022
magazin

Karlovy Vary jako místo pro letní brigády i celoroční práci v pohostinství

Jen velice obtížně byste po celé republice hledali místa, která jsou pokryta především turisty s cílem regenerace a odpočinku při léčivých pramenech, jako v takzvaném lázeňském trojúhelníku. Jedná se o trojici měst ukrytých na západě republice, konkrétně Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně.

Karlovy Vary jsou přitom i krajským městem a místem, kde je možnost kvalitní práce i života. A to především v pohostinství, které je tady celoročně velice důležitou součástí příjmů pro místní region. Není se tak čemu divit, že i práce Karlovy Vary cílí především na pohostinství a služby.

Práce v restauracích pro kuchaře i číšníky

Jednou z nejčastějších položek, kterou nabídky práce Karlovy Vary obsahují, je právě práce v restauracích. Mnozí lidé z pohostinství totiž hledají práci v zahraničí, protože do Německa z Karlových Varů lze vycestovat v řádu desítek minut.

Karlovy Vary tak skýtají zajímavou šanci nejen pro celoroční pracovníky, ale kupříkladu také pro studenty v rámci letních brigád. Opravdu vítaní jsou totiž nejen kuchaři, ale především příjemná obsluha. U té jsou navíc požadavky na jazyky naprostou nutností. Je zde totiž početná, především rusky a německy mluvící, zahraniční klientela.

Za zmínku stojí také práce v hotelech

Karlovy Vary zároveň poskytují domov i světově známým hotelům, jako například Grandhotel Pupp. Tomu odpovídá také nabídka práce v Karlových Varech. Neustále jsou totiž v hledáčku lidé, kteří mohou v hotelech pracovat na rozličných pozicích.

Svoje upotřebení tady tak rozhodně najdou nejen pokojské, ale také i specializovaní řemeslníci. Především je nedostatek kvalitních údržbářů, topenářů a mezi speciálnější profese patří kupříkladu i zahradníci, jejichž nedostatek je mimochodem celorepublikový.

PR články

Další články autora